Listopad 2013

Vysněná kniha první |V šedých tónech|

28. listopadu 2013 v 11:47 | Maya |  Vysněná kniha
Tak, já přicházím z hor (ještě tam pořád jsem) s první vytouženou knihou a tou je V šedých tónech.


Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů ale vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.
Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům jejímu otci podaří je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.
Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…

Rok vydání - 2013
Kniha mě zajuala obálkou a pak i recenzí. Určitě si jí brzo musím koupit.
P.S další článek v pondělí.

Ze zákulisí Kostí

24. listopadu 2013 v 17:35 | Maya |  Kosti
Ne každá kost může být pevná. A to Vám sama poví Alisha. Jedná se o to, že Vám milá Maya sem dá článek ze zákulisí, za oponou povídky kosti. Vyrobila jsem banner a obrázek a ta myš se mi hrozně líbí.


"Alisho, nezapomeň si uklidit v pokoji. " zvolala posledních slov Alice a ušklíbla se. "Grr. Sem a tam, ale ona nic neudělá." Alisha za sebou zabouchla dveře. "Alisho!" zvolala Alice a mezitím co dělala müsli, zazvonil telefon. "Prosím?" zeptala se Alice "Mami počkej, to je pro mě!" zamračila se Alisha, vytrhla Alici telefon a řekla "Tess, to jsi ty?"
"Obávám se, že ne. Byly nalezeny tvé kosti. Dostav se a dostaneš je. Za osm dní zemřeš, ale budeš stále žít, pod podmínkou, že tě nikdo neuvidí ..."
"Co..?"

Kosti, proč ten název ?
Nejdřív jsem musela vymyslet děj. Příběh se odehrává v horách, jelikož v úterý jedu na hory, tak mě to inspirovalo. Ne každá kost je pevná. Logo našeho příběhu. Nechci prozradit tajemství, víc se dozvíte v první kapitole. Kosti mě upoutalo svým názvem, dějem i obálka se mi povedla. Alisha je doslova rozmazlené děcko, přesto jí mám nejradši, protože je hlavní postava a to je základ mít ráda postavy. Ale já to porušuju. Absolutně nesnáším Alici. Možná to zní divně, ale je to tak. Mám city k postavám, až takovéhle.

Proč je Alisha taková ?
Alisha ? Taková ? Nu, ehm, prostě, mě připadá, že kdyby Alisha taková nebyla, nebyla by to ona. Víc to popsat nedokážu. Její povaha je na pět hvězdiček, ale v reálu na nule, ale to nezáleží.

Chceš připsat ještě něco ke kostím ?
Kosti, držte se. Doufám, že Vás dopíšu a nezklamu Vás ani sama sebe.